Articole din categoria 'Nora pentru mama'

« Evadarea » lui Bogdan din casa Nora pentru Mama 3

Friday, January 9th, 2009

Ca urmare a tensiunilor create după telefonul părinţilor săi, care s-au pronunţat ferm împotriva relaţiei fiului lor cu Valentina, Bogdan alege să părăsească brusc concursul fără a informa pe nimeni, nici măcar pe iubita sa, care a plans in continuu dupa el, neintelegand decizia lui.

La cateva ore dupa ce Bogdan Zaiet a evadat, echipa de productie a emisiunii a plecat la Campulung pentru a-l recupera.

“Fiecare e liber să-şi trăiască viaţa aşa cum doreşte, însă fiecare dintre noi trebuie să ne asumăm responsabilitatea pentru faptele pe care le întreprindem. Nu ştiu ce s-a întâmplat cu Bogdan, sper să aflăm”, a declarat Gabriela Cristea, gazda reality-showului “Noră pentru mama”.

Ce parere aveti de fapta lui Bogdan ? Care credeti ca au fost motivele care l-au determinat sa faca acest lucru ?

Tatiana isi revine dupa casnicia esuata cu Dragos

Wednesday, January 7th, 2009

 

Tatiana (fosta concurenta NPM2, finalista si castigatoare a concursului) incearca sa uite clipele neplacute din viata ei si sa lase in urma casnicia esuata pe care a avut-o cu Dragos.

 

Tatiana are o relatie foarte stransa cu parintii ei, care o sustin in continuare. Ea isi petrece timpul liber alaturi de cei dragi, sambata cei 3 fiind surprinsi la restaurantul L’incontro, din sectorul 3.

Ildiko s-a căsătorit!

Tuesday, January 6th, 2009

Nici n-a păşit bine în 2009, că Ildiko s-a trezit peţită! Venită la un concurs matrimonial, dar pentru fiul ei, Alexandru, celebra mămică, uneori controversată, a reuşit să se căsătorească la Noră pentru Mama!

Dragoste cu năbădai de mai bine de 27 ani

Mihai este tatăl celor trei copii ai lui Ildiko. Cei doi se cunosc de mai bine de 27 de ani. Viaţa lor împreună nu a fost una uşoară! Neînţelegerile l-au făcut pe Mihai să cadă în patima alcoolului şi să-şi părăsească familia atunci când aceasta avea, poate, mare nevoie de sprijinul lui.

De trei ori DA, pentru un destin în doi

Emoţionat şi copleşit de regrete, dar mai ales de dragostea pe care o poartă celei alături de care a trăit mai bine de 27 de ani, Mihai vine la emisiunea Noră pentru Mama hotărât să o ceară în căsătorie pe mama copiilor lui. Îi cere iertare lui Ildiko şi îi mărturiseşte că vrea să fie alături de ea şi de copiii lor, să aibă o familie unită.

Întrebată de Gabriela Cristea ce răspuns dă acestei cereri, Ildiko a răspuns de trei ori da. Da, îl iartă pe Mihai, da, el este bărbatul vieţii ei, da, acceptă cererea în căsătorie.

Emoţiile se răspândesc în întreaga casă

Alexandru vine să fie alături de părinţii lui în aceste momente. Ceea ce nu ştie este că pe Aleea Dragostei păşesc Mihai şi Mihaela, ceilalţi fraţi ai săi. Celelalte concurente şi mame sunt şi ele emoţionate şi împărtăşesc bucuria lui Ildiko.

La sfârşit, toţi au ciocnit un pahar de şampanie în cinstea lui Ildiko, Mihai şi a copiilor lor! Cea mai fericită a fost Mihaela, fiica cea mică a cuplului, care a plâns de bucurie aproape tot timpul.

Sursa: www.kanald.ro

Catalin o place pe Roxana

Tuesday, January 6th, 2009

Dupa despartirea de Mihaela, Catalin s-a reorientat foarte repede la Roxana, cu care doreste sa formeze un cuplu.

Cuplul Alexandru-Mihaela

Tuesday, January 6th, 2009

Mihaela si Alexandru au decis sa formeze un cuplu, dupa ce in urma cu ceva timp, Alex declara ca o place pe Mihaela. Desi intre timp Catalin (admiratorul Mihaelei) si-a facut aparitia in casa si a cerut-o in casatorie pe Mihaela, sentimentele acesteia au fost mai puternice si s-a hotarat sa renunte la Catalin pentru Alex, deoarece a vazut ca acesta nu renuntase la ea.

Oare ce se va intampla cu relatia celor 2 pe parcursul emisiunii? Care credeti ca este mai sincer in aceasta relatie?

Cuplul Ionut-Alina

Tuesday, January 6th, 2009

Ionut a intrat in casa Nora pentru Mama 3 pentru Alina si se pare ca atractia a fost din ambele parti, avand in vedere ca cei 2 sunt deja impreuna. Daca va tine relatia, vom afla pana la sfarsit…

Ce parere aveti de relatia celor 2, se potrivesc? Credeti ca Alina l-a uitat pe Marian sau vrea doar sa-l faca gelos?

Violeta – Mireasa Saptamanii (15 – 20 dec. 2008)

Sunday, December 21st, 2008

Seara eliminarilor a fost una foarte schimbatoare si surprinzatoare in acelasi timp, mai ales in privinta voturilor de fete. Roxana nu a mai fost ca de obicei pe primul loc si de altfel nu a fost deloc protejata. Saptamana aceasta Mireasa Saptamanii a iesit Violeta, pe locul 2 Mihaela, iar pe locul 3 Andreea.

Ce parere aveti de fetele protejate? Meritau aceste pozitii?

Plecarea lui Sorin si a doamnei Mariana din casa Nora pentru Mama 3

Sunday, December 21st, 2008

In aceasta seara (20 dec. 2008) s-au facut nominalizari de baieti, iar fetele au fost nevoite sa numeasca baietii pe care nu ii mai doresc in casa. Deoarece doamna Ildiko si doamna Ioana au fost protejate, fetele au fost nevoite sa aleaga doar dintre: Bogdan, Mihai, Sorin si Stefan.

Pentru a nu se destrama un cuplu, toate fetele l-au votat pe Sorin si acesta a trebuit sa paraseasca concursul, impreuna cu matusa sa doamna Mariana. Singura fata care a fost cel mai mult afectata de aceasta eliminare a fost Alina care a plans toata seara.

Ce parere aveti de plecarea lui Sorin si a doamnei Mariana?