Andreea – Mireasa Saptamanii
Sunday, January 25th, 2009Printre cele 3 fete protejate saptamana aceasta, au fost:
- Andreea, cu cele mai multe voturi pe locul 1;
- Roxana;
- Violeta.
Ce parere aveti de voturi?
Printre cele 3 fete protejate saptamana aceasta, au fost:
Ce parere aveti de voturi?
In seara de sambata, cu cele mai multe voturi pentru Mama Saptamanii a iesit doamna Lucica, care a eliminat-o pe Mihaela.
Doamna Lucica a fost si cea care a prins buchetul de flori aruncat de doamna Ildiko la nunta sa.
Ce parere aveti de doamna Lucica?
In seara de sambata, s-au facut eliminari de fete. Dintre cele nominalizate au fost: Alina cu 2 voturi (din partea doamnei Stela si a doamnei Stefana) si Mihaela tot cu 2 voturi (din partea doamnei Lucica si a doamnei Ioana).
Pentru ca Mihaela nu s-a numarat printre cele 3 protejate, iar doamna Lucica a iesit Mama Saptamanii, ea a fost nevoita sa paraseasca concursul, lasand in urma un inceput de logodna alaturi de Alexandru.
Credeti ca Mihaela ar merita sa reintre in casa sau nu?
In urma cu doua saptamani, unul dintre participantii la concursul difuzat de postul national Kanal D, “Nora pentru mama”, a evadat din casa. Campulungeanul Bogdan Zaiet a ajuns…acasa, dar in Muscel. O echipa a producatorilor show-ului s-a deplasat de mai multe ori la Campulung, pentru a verifica daca motivele invocate de fugitiv sunt reale. Acesta motivase ca mama sa este grav bolnava de inima si ca este gata sa ii doneze cordul!!!!.
Echipa de productie a vorbit cu doctorul de la Spitalul Municipal Campulung si a aflat ca mama protagonistului nostru nu este deloc in pericol de moarte. Chiar si asa, avand in vedere scuza demna de filmele de comedie a lui Zaiet, precum si faptul ca musceleanul a refuzat sa revina in casa soacrelor si a nurorelor, acesta va fi actionat in instanta. Conform contractului, acesta risca sa plateasca daune in valoare de cel putin 35.000 euro.
Sursa: www.epitesti.ro
Pe parcursul concursului au avut loc tot felul de intamplari mai mult sau mai putin placute. Pentru doamna Ildiko au avut loc intamplari placute si in acelasi timp neasteptate… tatal copiilor ei, fostul sot a venit pe Aleea Dragostei pentru a-si reintregi familia pe care a parasit-o cu mult timp in urma. Acesta si-a cerut iertare pentru toate greselile din trecut si a cerut sansa de a demonstra ca s-a schimbat. Doamna Ildiko a fost ceruta in casatorie, moment emotionant in primul rand pentru ea, copiii lor si nu in ultimul rand pentru toti concurentii din casa.
Doamna Ildiko este dispusa sa ierte si sa o ia de la capat alaturi de “barbatul vietii ei” asa cum a si declarat. Pentru toate greutatile pe care le-a avut in viata si pentru faptul ca este o persoana puternica si optimista…a avut de castigat … si nu numai o luna de miere la Paris, ci toata fericirea de care ducea lipsa.
De vreo 3 saptamani si ceva, in casa Nora pentru Mama 3 au avut loc nominalizari, insa nici un concurent nu a iesit reusind sa plateasca o suma de bani pentru a ramane in concurs.
Cu siguranta si sambata se vor face nominalizari, insa nu se stie ce se va intampla pana la final. Daca ar fi sa iasa cineva din casa, cine credeti ca ar merita sa plece si de ce?
Fanii show-ului Nora pentru mama, difuzat de Kanal D, se pot declara fericiti.Ei vor avea ocazia sa participe la un concurs in urma caruia castigatorul va intra in Cetatea Dragostei si va locui timp de o saptamana alaturi de cei 18 concurenti. Telespectatorii trebuie sa trimita un SMS la 1263 care sa contina cuvantul – cheie afisat pe ecran si va intra automat in competitie, care se va incheia pe 11 februarie.
In ultimul timp, tensiunile s-au tinut lant in casa Nora pentru mama, Bogdan unul dintre concurenti , a « evadat » zilele trecute, motivul fiind chiar Valentina. Desi s-a intors , acesta pare indecis in ceea ce priveste continuarea relatiei.
« Prin ochii celui care va intra in casa, telespectatorii vor ajunge sa inteleaga cum e sa fii de partea cealalta a sticlei si poate ca vor intelege mai bine reactiile concurentilor », declara Gabriela Cristea Toader.
Sursa : Ziarul Compact
In aceasta seara Bogdan a fost invitat in emisiune pentru a da explicatii referitoare la decizia lui de a parasi casa Nora pentru Mama 3. Cu argumente mai mult sau mai putin plauzibile, Bogdan a adus in discutie situatia mamei sale care este bolnava si a incercat sa explice si motivul pentru ca nu si-a luat ramas bun de la Valentina… despre care spune ca isi daduse seama mai demult de ea, si dorea sa rupa relatia dar a asteptat sa vada reactia ei.
Bogdan a mai fost deranjat de atitudinea Valentinei dupa iesirea lui din casa, si a afirmat faptul ca e sigur ca ea il placea pe Marian dar nu a avut curajul sa recunoasca.
Ce parere aveti de faptul ca cei doi s-au despartit?