Articole din categoria 'Nora pentru mama'

„Noră pentru mama”, cu băieţi târâţi la casting

Thursday, December 11th, 2008

Al treilea sezon din reality-show-ul difuzat de Kanal D are puştoaice care visează la maşini albe, dar şi băieţi cu capul pe umeri şi supravegheaţi din interior de mame. „Adevărul” este singura publicaţie care a intrat în casă şi care a vorbit cu concurenţii din acest sezon. Am descoperit că fetele vor maşini de fiţe, iar băieţii speră să-şi găsească partenera.

Concurenţii ar face sacrificii să pună mâna pe un ziar sau o revistă şi spun că se bucură de orice vizită, mai ales că unii au mai mult de două luni de când au pierdut contactul cu exteriorul.

Toate fetele visează la bruneţi, dar spun că aşteaptă de la ei numai iubire şi respect şi că banii nu contează. Mamele băieţilor care au o pereche în casă nu ar spune pentru nimic în lume ceva rău de fata aleasă de odraslele lor şi susţin că nu contează de unde provine aceasta.

Mai multe concurente şi-ar cumpăra maşină dacă ar câştiga cei 500.000 de lei puşi în joc.

Răspunsul cel mai relevant l-a dat una dintre ele, care a spus că nu ştie ce fel de maşină şi-ar lua, doar că ar fi albă. Alta ar închiria un Audi Q7 pentru câteva ore, „aşa, de fiţe”.

Fetele nu au uitat nici de latura afectivă şi ar ajuta o casă de copii cu o parte din bani. Pentru a vedea cât de mult contează banii pentru concurenţi, a fost lansată întrebarea: te-ai căsători din interes sau nu? „Mai toate găseau motive pentru care s-ar căsători pentru bani”, a declarat moderatoarea programului, Gabriela Cristea.

Aceasta crede că „pentru mame banii contează mai mult decât pentru băieţi, care sunt puţin poeţi. Mamele contabilizează totul şi se gândesc şi la ziua de mâine”.

Uneori a fost nevoie de repetarea întrebării pentru a obţine adevărul de la concurenţi. Contrar a ceea ce se spune despre băieţi, că se maturizează mai greu decât fetele, cei din casă ştiu ce aşteaptă de la prezenţa în emisiune.

Show aproape „nefardat”

Gabriela Cristea spune că emisiunea este „aproape nefardată”. „De fapt, subiectele sunt lansate tot de ei, de nevoile şi situaţiile prin care trec”, explică aceasta. Clasicul război noră – soacră a rămas indecis.

Despre cât de „soacre” sunt mamele din casă, Gabriela spune că „dacă ar trebui să trăieşti cu doamnele în casă, ai trăi bine mersi”. Cele mai multe fete din competiţie sunt din Bucureşti, dar există concurente şi din alte localităţi. Kanal D a încercat să acopere toată ţara, dar şi o paletă de personalităţi.

Gabriela Cristea crede că România este reflectată în proporţie de 70%-80% în  personajele din casă. Aproximativ 700 de tineri s-au prezentat la casting, iar fetele au fost mai deschise la experienţă.

Monitorizaţi non-stop

Concurenţii sunt monitorizaţi non-stop şi există reguli stricte în casă. E greu să-şi satisfacă plăcerile lumeşti fără a fi descoperiţi, deoarece nu ar avea unde. Doar în cabina de duş şi la WC-uri nu sunt camere de filmat.

Cu toate astea, înainte de finalul concursului, pentru că sexul are un rol important în viaţa oricărui cuplu, au două săptămâni de vacanţă, în afara casei. „Nu suntem absurzi, nu poţi să-i răpeşti omului plăcerea trupească”, spune moderatoarea.

Când trebuie să vorbească în prezenţa mamelor, băieţii sunt mai inhibaţi. Exemplul vine tot din sezonul trecut.

Când încă nu se cunoscuseră fetele cu băieţii, le lăsam pe fete să vadă ce fac băieţii. Mamele spuneau: «Oooo, fiul meu nu e aşa. Fiul meu nu vorbeşte aşa»”, a mai spus prezentatoarea.

Sursa: www.adevarul.ro

Marian-Violeta, relatie fulger – oare de ce?

Sunday, December 7th, 2008

Cu totii am observat schimbarile bruste de opinie ale lui Marian si ale Violetei. Cum de ei s-au indragostit atat de repede unul de altul? Cu totii ne punem intrebarea: de ce au format o relatie asa repede?… fara sa mediteze, fara regrete pentru ce lasa in urma, fara nici o remuscare..
Cum ramane cu Alexandru si Alina… au fost pur si simplu mintiti in fata atata timp? Nu putem judeca pe nimeni pentru deciziile pe care le ia, dar s-au destramat 2 cupluri pentru a se forma unul.

Ne punem intrebarea: Nu cumva Marian si Violeta se cunosteau din afara concursului?

Ce credeti ca se va intampla cu cei 4 pe parcursul emisiunii?
Va las pe voi sa comentati aceste lucruri.

Doamna Ioana – Mama Saptamanii (1 dec. – 6 dec. 2008)

Sunday, December 7th, 2008

Surprinzator sau nu, voit sau nu, doamna Ioana a iesit in aceasta saptamana pe primul loc, reusind sa o salveze pe Violeta in urma celor 4 nominalizari.

A fost o seara destul de grea pentru doamna Ioana, care nu mai putea sa se opreasca din plans la gandul ca Violeta va parasi casa si Marian va suferi din nou. Dar nu s-a intamplat asa, doamna Ioana a iesit Mama Saptamanii si a reusit sa aduca zambetul pe buzele fiului sau.

Ce parere aveti de cele intamplate in aceasta seara? Care mama ati fi vrut sa iasa Mama Saptamanii?

Roxana – Mireasa Saptamanii (1 dec. – 6 dec. 2008)

Sunday, December 7th, 2008

Precum v-ati obisnuit deja, Roxana se mentine pe primul loc. La fel pe locul 2 ramane si Mihaela, iar pe locul 3 Alina.

Sunteti de acord cu aceste voturi sau credeti ca alte fete ar fi meritat aceste locuri?

Plecarea pentru a 2-a oara din concurs a Laviniei

Sunday, December 7th, 2008

In aceasta seara (6 decembrie 2008) doua fete au fost nominalizate: Violeta cu 4 nominalizari (din partea doamnei Stefana, Mariana, Ildiko, Stela) si Lavinia cu o nominalizare (din partea doamnei Ioana).

Pentru ca doamna Ioana a iesit Mama Saptamanii, Lavinia a trebuit sa paraseasca concursul pentru a 2-a oara. In urma plecarii ei, s-a destramat si cuplul Sorin-Lavinia, pentru ca precum a si spus ” nu are sens sa ne asteptam, pentru ca suntem doar la inceput”. Sorin insa a fost foarte dezamagit si a spus ca o va lua de la inceput, insa nu crede ca va mai forma un cuplu in casa Nora pentru Mama.

Ce parere aveti de iesirea Laviniei?

Cuplul Sorin-Lavinia

Saturday, December 6th, 2008

Sorin se pare ca intr-un fel si-a mai revenit de pe urma dezamagirilor pe care le-a avut in casa si acum a pus ochii pe Lavinia. Ce credeti despre cei 2?

Cuplul Marian-Violeta

Saturday, December 6th, 2008

Lucrurile au luat o intorsatura neasteptata la Nora pentru Mama 3, se pare ca Marian a renuntat la Alina pentru Violeta, iar Violeta l-a parasit pe Alexandru pentru Marian.

Ce parere aveti despre aceste lucruri? Crederi ca Marian si Violeta se potrivesc?

Andrei, fostul concurent NPM2

Thursday, December 4th, 2008

Il mai tineti minte pe Andrei, fostul concurent de la Nora pentru Mama 2?

Ce parere ati avea daca acesta, impreuna cu mama sa ar intra pe Aleea Dragostei la Nora pentru Mama 3?

Andrei ar putea readuce umorul in concurs sau si-ar putea gasi jumatatea la NPM3. Credeti ca ar fi o idee buna?