Articole din categoria 'Nora pentru mama'

Valentina – 19 ani, Mizil

Sunday, October 19th, 2008

Ultima formă de învăţământ absolvită: liceul

Ocupaţia: studentă

Se caracterizează ca fiind o persoană ambiţioasă care luptă întotdeauna pentru a-şi atinge obiectivele. S-a despărţit de curând de fostul prieten pentru că acesta minţea prea mult. A venit aici cu gândul de a-l uita şi de-a-şi găsi jumatatea. Recunoaşte că e o fire răzbunătoare, în viaţă plăteşte de-obicei cu aceeaşi monedă şi în momentul în care a fost înşelată a înşelat şi ea la rândul ei. Valentina mai spune că e foarte geloasă, dar în acelaşi timp încearcă să găsească explicaţii obiective situaţiilor cu care se confruntă.

Cine va iesi din casa saptamana aceasta?

Thursday, October 16th, 2008

Se apropie cu pasi repezi sfarsitul de saptamana, emotionant de fiecare data pentru toti concurentii din casa, dar nu in ultimul rand si pentru telespectatori… care asteapta cu sufletul la gura sa afle cine va iesi nora sau mama saptamanii si cine va pleca acasa.

Deocamdata ramane sa vedem ce se va intampla Sambata seara incepand cu orele 21:00 – 00:00. Pana atunci… as vrea sa vad parerile voastre.

Oare cine va iesi Nora Saptamanii sau cine ati vrea sa iasa? Dar Mama Saptamanii?
Cine ati vrea ca in seara de sambata sa paraseasca emisiunea Nora Pentru Mama 3?

Vizita lui Carmen (fosta concurenta NPM2) la NPM3

Wednesday, October 15th, 2008

Carmen a împartasit impresii si a povestit ce s-a mai întâmplat în viata ei dupa ce concursul s-a încheiat.

Carmen a declarat ca îi merge bine, ca a avut îndelung timp pentru a analiza tot ceea ce s-a întâmplat atunci când era în casa Nora pentru Mama. Acum isi da seama ca nu era suficient de deschisa si recunoaste ca uneori era agresiva si îi pare rau. Dupa încheierea concursului s-a reîntors la scoala si s-a reîmpacat cu fostul ei prieten Aurel. A scris un roman de dragoste si se pregateste sa plece în Italia.

Carmen a tinut sa le încurajeze pe fetele care nu au primit flori pentru ca nu este un lucru atât de grav, iar situatia se poate schimba oricând. Carmen i-a felicitat pe Valentina si pe Bogdan fiind de parere ca cei doi se potrivesc. Referitor la Laura si la Roxana, Carmen s-a descoperit în cele doua si le-a sfatuit sa nu se împrieteneasca si sa-si urmareasca scopul pentru ca sunt într-un concurs.

Ce parere aveti despre cele intamplate in viata lui Carmen dupa terminarea emisiunii Nora pentru Mama 2?

Fosti concurenti de la NPM2: Tatiana si Dragos s-au despartit

Sunday, October 12th, 2008

Pana in momentul de fata nici un cuplu nu a rezistat in urma concursului Nora pentru mama:

  1. Ionut si Mihaela s-au casatorit in urma concursului NPM1, urmand sa se desparta la putin timp dupa finalul emisiunii
  2. Alexandra si Cristi nu au dorit sa se casatoreasca in casa Nora pentru mama 2, dar au promis ca o vor face la iesirea din casa…finalul a fost despartirea la nici o zi dupa terminarea emisiunii NPM2…..
  3. In final Tatiana si Dragos castigatorii NPM2 care au finalizat prin casatoria televizata si care isi exprimau sentimentele sincere pe sticla …sunt in prezent despartiti…

In schimb au existat si cupluri care s-au format dupa terminarea emisiunii NPM , si se pare ca se inteleg foarte bine: Viorel si Adina de la NPM2 sunt in prezent un cuplu…sa le uram succes in relatie si poate pe viitor casa de piatra.

Care credeti ca au fost motivele care au dus la despartirea cuplurilor formate in casa Nora pentru mama…se poate vorbi de interes? Astept parerile voastre…

Cuplul Bogdan-Valentina

Sunday, October 12th, 2008

Se pare ca in momentul de fata singurii care au marturisit ca formeaza un cuplu sunt Bogdan si Valentina…chiar se potrivesc si le uram sa reziste pana la finala….

Roxana din nou Nora Saptamanii

Sunday, October 12th, 2008

Roxana se pare ca a iesit din nou Nora Saptamanii cu un procentaj destul de bun, fiind urmata pe locul 2 de Mihaela.

Se pare ca Roxana castiga teren in fata fetelor, fiind tot mai placuta de public. Oare acesta sa fi fost motivul lui Stefan de a face cuplu cu Roxana sau chiar o place?

Mihaela desi nu are inca un cuplu in casa se pare ca publicul o sustine sa ramana in concurs…

Voi ce parere aveti?

Mihai si Georgiana, un cuplu?

Thursday, October 9th, 2008

Mihai si Georgiana incearca sa se cunoasca mai bine, au fost la “cafenea”…dar oare se plac? … sa speram ca se vor intelege…ar fi un cuplu potrivit, acum depinde de ei :)

Parerile baietilor despre Andreea

Thursday, October 9th, 2008

Oare ce gandesc baietii despre Andreea?…

Bogdan o caracteriza ca fiind persoana care doreste sa destrame cupluri, in timp ce timidul Mihai spunea de aceasta ca este tupeista…

Andreea este o persoana draguta, placuta la prima vedere, dar se pare ca si-a dat arama pe fata… oare sa fie asa cum o percep ei sau nu? voi ce credeti?